ŽOLÍK NA ZNÁMKY

Stalo se vám někdy, že jste neměli svůj den a dostali jste kvůli tomu špatnou známku? Parlamenťáci ze ZŠ Chýně vyjednali s učiteli tzv. žolík na známky. Vznikl proto, aby žáci měli možnost si smazat známky, které se jim nepovedly. Jaká to má pravidla a jak to funguje v praxi? Inspirujte se.
Má však svá pravidla fungování. Platit bude od listopadu 2017.
- Na každé čtvrtletí máme 3 žolíky, lze použít vždy jednoho žolíka na jeden předmět
- Když dostanu špatnou známku, mohu říct učiteli, že chci použít žolíka. Ten to zapíše do tabulky, kterou budeme mít na nástěnce ve třídě.
- Žolík maže známku navždy. Známka je ve škole online nahrazena poznámkou, že známka byla smazána žolíkem.
- Žolík nelze použít na celkovou známku z předmětu, na důležité opakovací či čtvrtletní testy, apod. Může se použít jen na známky s menším vlivem:
- Diktáty,
- Desetiminutovky
- Domácí úkoly
- Práce v hodině
- Práce ve skupině
- Malý test
- …
- Učitel rozhoduje o tom, zda lze známku smazat či nikoliv.
- Žolíky lze použít vždy v jednom čtvrtletí. Když je nevyužijeme, nedají se použít později a mít tak v jednom čtvrtletí více než 3 žolíky.
- Použití žolíka lze nahlásit ihned po získání známky, nebo týden před uzavřením známek ve čtvrtletí. Učitelé nahlásí žákům, kdy mají poslední možnost žolíky použít.
- Pokud chcete smazat známku, musíte přesně vědět, kdy byla zapsána do školy online, z čeho konkrétně byla, aby učitel mohl snadno známku ve škole online najít.
Zdroj: stránky školy
Více informací o žákovském parlamentu zde.