ZÍSKALI JSME EDUínu 2018

<  Zpět na výpis článků

Náš projekt Žákovské parlamenty v sociálně vyloučených lokalitách získal 3. místo v Ceně veřejnosti a zároveň 1. místo, tedy cenu EDUína 2018 za inovace ve vzdělávání.

Porota nejprve vybrala 9 finalistů z 87 nominovaných projektů. Finalisté se poté ucházeli o hlasy veřejnosti na internetu. Prezentace jednotlivých projektů proběhla v průběhu slavnostního večera 28. 3. 2019 před odbornou porotou a na základě ní byl zvolený letošní vítěz. Náš projekt Žákovské parlamenty v sociálně vyloučených lokalitách, který představila kolegyně Tereza Vávrová, získal největší ocenění. Velmi si toho vážíme, protože konkurence byla opravdu velká a všechny projekty přínosné. 

Podrobnější zpráva EDUinu o udělených cenách je dostupná ZDE

Co je cílem projektu?  

Hlavním cílem tohoto dvouletého projektu, který finančně podporuje Bader Philantrophy a který nyní probíhá na dvou vybraných základních školách (ZŠ Obrnické a ZŠ Zlatnická, Most) s převahou romských dětí, je ověřit naši metodiku a know how žákovského parlamentu i v těchto typech škol.

Co je to žákovský parlament? Podívejte se na krátké video 

Jaké je naše zapojení?  

  • Vyškolili jsme pedagogy a dál je dlouhodobě metodicky podporujeme.
  • Děti, které byly zvolené svými spolužáky do parlamentu, provedeme vícedenním prožitkovým kurzem, který bude zaměřený především na komunikační dovednosti u žáků, spolupráci ve skupině, skupinové rozhodování, aktivní naslouchání, konstruktivní diskuse, plánování a realizace projektů.  

 

Přečtěte si rozhovor s Terezou Vávrovou: Škola v Chanově má svůj parlament. Děti potřebují zjistit, že má smysl něco dělat, říká vítězka ceny Eduína

Rozvor s koordinátorkou žákovského parlamentu v Chanove paní Adrianou Kotlárovou v Mosteckém deníku

A co bude dál? 

Oceněním naše práce nekončí. Nyní spolupracujeme se dvěma školami ze sociálně vyloučených lokalit. Příští rok plánujeme podpořit další 4 podobné školy v tom, aby na nich vznikl funkční žákovský parlament. A v budoucnosti bychom rádi zřídili v jedné z podopřených škol Konzultační centrum, tj. poradní místo, na které se mohou obracet všechny školy podobného typu. 

Učit děti pracovat s odpovědností má smysl! 

Pokud Vás zajímají další aktuality z naší činnosti, sledujte nás na Facebooku

 

 

 

 

ESF EU MSMT OP

INVESTICE DO ROZVOJE VZDĚLÁNÍ

© 2021 Centrum pro demokratické učení, všechna práva vyhrazena.

ADRESA:
U Železné lávky 6/557
118 00
Praha 1

KONTAKTY

ZŘIZUJÍCÍ ORGANIZACE:
CEDU - Centrum pro demokratické učení, o. p. s.
IČO: 02493799
www.skolaprodemokracii.cz
info@cedu.cz


Vytvořil Next Generation Solution, s.r.o.