Články učitelů

Učitelé a žáci ze škol zapojených do sítě "Škola pro demokracii" píší o projektech, které realizoval jejich žákovský parlament. 

 • PROJEKT KROKUS

  27. 11. 2017

  Žákovský parlament ZŠ Krnov se zapojil do Projektu Krokus, který realizuje irská organizace Holocaust Education Trust Ireland (HETI) ve spolupráci s Oddělením pro vzdělávání a kulturu Židovského muzea v Praze. Tento projekt běží již několik let na školách nejen v Irsku, ale po celém světě a každoročně se do něj zapojují další a další školy.

  číst více

 • CELODENNÍ SDÍLENÍ ZKUŠENOSTÍ ŽÁKOVSKÝCH PARLAMENTŮ

  26. 10. 2017

  Ve středu 25. října se v Komunitním centru aktivního života v Blatné setkaly na společném workshopu žákovské parlamenty ZŠ T. G. Masaryka a ZŠ J. A. Komenského z Blatné. Tuto akci organizoval žákovský parlament ZŠ TGM ve spolupráci s Místní akční skupinou Blatensko, které tímto děkujeme za finanční podporu a organizační zajištění.

  číst více

 • SLUNOVRACENÍ

  11. 10. 2017

  Slunovracení je projekt žákovské rady SŠ polytechnické Brno, Jílová. Proběhl 26. září, ale v přípravě byl již více než půl roku předtím. Co všechno se pod poetickým názvem akce skrývalo? Co bylo hlavní cílem akce a zopakují ji studenti i v dalších letech?

  číst více

 • TÝDEN V CIZÍCH ZEMÍ

  4. 10. 2017

  I když šlo jen o cestování prstem po mapě, mohli jsme se společně prostřednictvím barev, hudby, vůní i chutí aspoň na chvíli do těchto zemí přenést. A aby naše zážitky byly uchovány pro další léta, rozhodli jsme se tento projekt zaznamenat i ve speciálním vydání školního časopisu. Tak si s námi pojďte zavzpomínat, jak to letos všechno proběhlo!

  číst více

 • STARÝ PAPÍR MŮŽE POMÁHAT

  3. 10. 2017

  Každá koruna se hodí a někomu může i výrazně pomoci. O tom se přesvědčili žáci ze ZŠ Salvátor ve Valašském Meziříčí. Na podzim školní parlament vyhlásil a uspořádal sběr starého papíru. Do akce se zapojilo plno ochotných lidí, a tak bylo nakonec do sběrny odvezeno 820 kg starého papíru. Celkový výtěžek činil 1640,- Kč.

  číst více

 • VOLBY DO ŽÁKOVSKÉHO PARLAMENTU V REŽII MASAŘEK

  19. 9. 2017

  Po dvou letech přišly letos v září na řadu opět volby do žákovského parlamentu. A protože naši parlamenťáci mají s pořádáním voleb už dlouholeté zkušenosti, proběhlo tentokrát vše pouze v jejich „režii“. Městský úřad nám propůjčil opravdovou volební urnu a zástěnu, takže atmosféra voleb byla zajištěna na 100%, o správnost voleb se postarala volební komise složená z bývalých členů žákovského parlamentu.

  číst více

 • ZPÁTKY DO MINULOSTI

  11. 9. 2017

  Někdy je dobré vrátit se v čase, zavzpomínat, pochopit, jak žili naši předkové. Získat nový pohled na věci, které se nám dnes zdají jako staré harampádí. Žákovský parlament z Církevní ZŠ Veselí nad Moravou připravil pro své spolužáky Retro den plný zábavných her a také výstavu předmětů z dob minulých.

  číst více

 • HRAJEME SI NAVZDORY VĚKU

  23. 6. 2017

  Ve čtvrtek 22.6. 2017 proběhla další ze série akcí žákovského parlamentu naší školy s domovem seniorů , tentokrát s názvem " Hrajeme si navzdory věku". 18 členů žákovského parlamentu naší školy vyrazilo do Domova pro seniory, aby si společně zasoutěžili.

  číst více

 • JAK SE POZNÁ DOBRÝ TÝM

  10. 6. 2017

  Přece podle toho, že dobře spolupracuje, pomáhá si a umí se dobře bavit! Je to vůbec možné zažít na velké škole? Rozhodně ano! ZŠ Květnového vítězství v Praze 4 pomocí různobarevných kartonů utvořila pestré a nápadité obrazy. Vyzkoušejte také, je to zábavné.

  číst více

 • DĚTSKÝ DEN V PEČKÁCH

  2. 6. 2017

  Nezapomněli jsme! I letos jsme, tentokrát ve spolupráci se SRPŠ, připravili Dětský den pro 1. stupeň naší školy. Počasí nám přálo, proto všechny soutěže a hry probíhaly na venkovním hřišti - v parku. Žákovský parlament si vyzkoušel na vlastní kůži, co všechno zorganizování takové akce obnáší.

  číst více

Podpořte nás

Bez Vás to nepůjde!
Děkujeme Vám, že:

 • Pečujete s námi o budoucnost demokracie.
 • Podporujete vznik parlamentů ve školách.
 • Pomáháte dětem vyrůstat v odpovědné občany.
 • Přispíváte k utváření zralé české společnosti.
 • Rozvíjíte s námi české školství.
Více informací o tom, jak nás podpořit
ESF EU MSMT OP

INVESTICE DO ROZVOJE VZDĚLÁNÍ

© 2018 Centrum pro demokratické učení, všechna práva vyhrazena.

ADRESA:
U železné lávky 6/557
118 00
Praha 1

KONTAKTY

ZŘIZUJÍCÍ ORGANIZACE:
CEDU - Centrum pro demokratické učení, o. p. s.
IČO: 02493799
www.skolaprodemokracii.cz
info@cedu.cz


Vytvořil Next Generation Solution, s.r.o.