VOLBY DO ŽÁKOVSKÉHO PARLAMENTU V REŽII MASAŘEK

<  Zpět na výpis článků

Po dvou letech přišly letos v září na řadu opět volby do žákovského parlamentu. A protože naši parlamenťáci mají s pořádáním voleb už dlouholeté zkušenosti, proběhlo tentokrát vše pouze v jejich „režii“. Městský úřad nám propůjčil opravdovou volební urnu a zástěnu, takže atmosféra voleb byla zajištěna na 100%, o správnost voleb se postarala volební komise složená z bývalých členů žákovského parlamentu.

Nicméně tomuto důležitému a dlouho očekávanému dopoledni předcházel týden věnovaný předvolením duelům a kampaním, které probíhaly ve všech třídách od 2. – 9. ročníku. Třídní učitelé využili nabídky koordinátorek ŽP a vyzkoušeli s dětmi aktivity jako např. Šerifovy hvězdy nebo Ideální člen ŽP. Díky tomu víme, že ideální člen ŽP je svědomitý, cílevědomý, kreativní, spolehlivý a jmenuje se Kachňák … tak takhle dopadla předvolební kampaň VIII. B. J Každopádně soupis kandidátů byl dlouhý a zájem o to stát se v letošním roce parlamenťákem veliký. Volby proběhly podle plánu, členové volební komise všem třídám vysvětlili, jak správně hlasovat, aby byl jejich hlasovací lístek platný a na konci sečetli hlasy. Věřím, že se všichni rozhodli správně a dali hlas těm, kteří je budou v ŽP dobře reprezentovat.

První schůzku už máme za sebou a před sebou, doufám, spoustu krásných společných zážitků. Takže třikrát hurá zbrusu novému žákovskému parlamentu J.

Ludmila Růžičková, koordinátorka ŽP ZŠ TGM Blatná

Více o žákovském parlamentu zde

ESF EU MSMT OP

INVESTICE DO ROZVOJE VZDĚLÁNÍ

© 2021 Centrum pro demokratické učení, všechna práva vyhrazena.

ADRESA:
U Železné lávky 6/557
118 00
Praha 1

KONTAKTY

ZŘIZUJÍCÍ ORGANIZACE:
CEDU - Centrum pro demokratické učení, o. p. s.
IČO: 02493799
www.skolaprodemokracii.cz
info@cedu.cz


Vytvořil Next Generation Solution, s.r.o.