TÝDEN V CIZÍCH ZEMÍ

<  Zpět na výpis článků

I když šlo jen o cestování prstem po mapě, mohli jsme se společně prostřednictvím barev, hudby, vůní i chutí aspoň na chvíli do těchto zemí přenést. A aby naše zážitky byly uchovány pro další léta, rozhodli jsme se tento projekt zaznamenat i ve speciálním vydání školního časopisu. Tak si s námi pojďte zavzpomínat, jak to letos všechno proběhlo!

V letošním školním roce se v březnu uskutečnil již druhý ročník projektu Týden v cizích zemích. Po dlouhé diskuzi žáků, parlamentu i zaměstnanců školní jídelny byly vybrány tyto země:

Pondělí RUSKO – patron 5. třída
Úterý USA – patron 9. třída
Středa FRANCIE – patron 7. třída
Čtvrtek INDIE – patron 8. třída
Pátek SLOVENSKO – patron 6. třída

Patroni jednotlivých zemí nachystali úžasné prezentace států. Mohli jsme si prohlédnout nejen mapy, ale i nejrůznější artefakty, dokonce i potraviny, kterým někteří návštěvníci neodolali a s chutí se zakousli. (Snad ve zdraví přežili…)
Jak daná země chutná si všichni vyzkoušeli při obědě, protože paní kuchařky připravily skvělé cizokrajné pokrmy. Zvlášť hamburgery sklidily velký úspěch.
Po pomalejším rozjezdu v pondělí se pak už celý týden vybarvil v barvách vybraných zemí a objevila se spousta nápaditých kostýmů, takže hodnotící poroty to neměly vůbec jednoduché!

Tento projekt multikulturní výchovy na škole má žáky nejen seznámit se zvyky a odlišnostmi jiných zemí, ale hlavně je naučit toleranci k jiným národům a kulturám, což je v dnešní době víc než potřebné.
Za žákovský parlament děkuji všem, kteří se s takovou chutí a nadšením zúčastnili, a těšíme se příští rok při setkávání zase v jiných zemích.

Zdroj: stránky školy

 

Více o žákovském parlamentu zde

ESF EU MSMT OP

INVESTICE DO ROZVOJE VZDĚLÁNÍ

© 2021 Centrum pro demokratické učení, všechna práva vyhrazena.

ADRESA:
U Železné lávky 6/557
118 00
Praha 1

KONTAKTY

ZŘIZUJÍCÍ ORGANIZACE:
CEDU - Centrum pro demokratické učení, o. p. s.
IČO: 02493799
www.skolaprodemokracii.cz
info@cedu.cz


Vytvořil Next Generation Solution, s.r.o.