TÉGÉÉMKA ROZEZPÍVALA DOMOV PRO SENIORY

<  Zpět na výpis článků

Období Vánoc a Nového roku je období setkávání se a sdílení radostných chvil. Parlamenťáci ze ZŠ TGM v Otrokovicích se rozhodli navštívit Domov pro seniory a uspořádat pro klienty domova pásmo koled. Došlo i na slzičky dojetí.

Cílem našeho projektu bylo uskutečnit předvánoční koledování v Domově pro seniory v Otrokovicích. Bohužel se nám však nepodařilo najít žádný termín, který by se nám podařilo toto setkání uskutečnit, a proto jsme to nakonec pojali jako Novoroční koledování.

Kromě parlamenťáků jsme oslovili také další žáky naší školy, kteří by chtěli pomoci – zúčastnilo se nás celkem asi 20. S hudebním doprovodem nám pomohly další dvě paní učitelky naší školy. Nejdříve jsme vybrali koledy, které budeme zpívat, poté jsme udělali zpěvníky, našli jsme si texty těchto koled a ty jsme zakomponovali do básně Koleda od J.V. Sládka – díky tomu vzniklo asi půlhodinové pásmo popisující narození Ježíška, které bylo prolnuté koledami.

Nakonec jsme všem seniorům rozdali novoroční přáníčka, které vyrobily děti. Určitě se nám povedlo přinést radost starším lidem, spoustu koled si zazpívali společně s námi, nejednou jsme také zahlédli slzičky dojetí. Do příště bychom změnili to, že bychom oslovili ještě více žáků z naší školy, aby tuto radost mohlo prožít ještě více dětí.

Zdroj: ZŠ TGM, Otrokovice

Více informací o parlamentu na stránkách školy

 

ESF EU MSMT OP

INVESTICE DO ROZVOJE VZDĚLÁNÍ

© 2021 Centrum pro demokratické učení, všechna práva vyhrazena.

ADRESA:
U Železné lávky 6/557
118 00
Praha 1

KONTAKTY

ZŘIZUJÍCÍ ORGANIZACE:
CEDU - Centrum pro demokratické učení, o. p. s.
IČO: 02493799
www.skolaprodemokracii.cz
info@cedu.cz


Vytvořil Next Generation Solution, s.r.o.