SLAVNOSTNÍ VYHLÁŠENÍ ŠKOL PRO DEMOKRACII 2015

<  Zpět na výpis článků

Žákovské parlamenty z 24 škol z celé ČR zavítaly v pondělí 23. 11. do Senátu na slavnostní vyhlášení Škol pro demokracii! Co se dělo? Akci zahájil europoslanec Jiří Pospíšil a při té příležitosti zdůraznil, že demokracie potřebuje lidi, kteří se zajímají o dění kolem sebe a jsou aktivní. V žácích ze „škol pro demokracii“ viděl velkou naději.

 

 

 

 

Děti kladly zvídavé dotazy politikům (poslanci M. Kalousek, H. Langšádlová, N. Nováková, náměstek ministryně školství S. Štech, senátoři Z. Berka, M. Vystrčil, M. Homolka).

 

Jeremy Drucker, zakladatel slavného magazínu Transitions Online, dal dětem několik rad pro propagaci činnosti žákovského parlamentu.

 

Žáci představili své inspirativní projekty a proběhla i soutěž o nejlepší projekt.

  • Cenu žáků získalo Gymnázium Žďár nad Sázavou s projektem „Vzájemné doučování žáků“: studenti představili webový portál, kde si žáci vzájemně nabízejí doučovací služby.
  • Cenu učitelů získala ZŠ Šrámkova z Opavy s projektem „Pomoc pro Keňu“, kde parlament charitativními akcemi podporuje studium keňského chlapce.
  • Cenu Klubu přátel Školy pro demokracii získala ZŠ Náměstí Svobody z Prahy 6 s projektem „Relax zóna“, kdy si žáci svépomocí vytvořili relaxační prostor na chodbě školy, který vybavili nábytkem vyrobeným v hodinách pracovní výchovy.
  • Cenu za nejhezčí prezentační tablo si odvezla ZŠ Přerov, Trávník:-)

 

Můžete těšit na přehled všech prezentací, který brzy vložíme na náš youtube kanál!

 

FOTOGRAFIE JSOU NA NAŠEM FACEBOOKU!

 

Akce se konala pod záštitou Výboru pro vědu, vzdělávání, kulturu, lidská práva a petice, za což děkujeme Předsedovi výboru, panu J. Jermářovi.

ESF EU MSMT OP

INVESTICE DO ROZVOJE VZDĚLÁNÍ

© 2021 Centrum pro demokratické učení, všechna práva vyhrazena.

ADRESA:
U Železné lávky 6/557
118 00
Praha 1

KONTAKTY

ZŘIZUJÍCÍ ORGANIZACE:
CEDU - Centrum pro demokratické učení, o. p. s.
IČO: 02493799
www.skolaprodemokracii.cz
info@cedu.cz


Vytvořil Next Generation Solution, s.r.o.