SÍŤOVÁNÍ V KLUBU PŘÁTEL ŠKOLY PRO DEMOKRACII

<  Zpět na výpis článků

Na konci června proběhlo další setkání členů Klubu přátel. A protože jsme se už několikrát s mnohými členy viděli a o síťování mluvili, rozhodli jsme se vydat dále a hlouběji. Dozvědět se něco o druhých, představit se jim a zjistit, zda máme společné potřeby a které to jsou. Výsledek předčil naše očekávání, a tak se i s vámi chceme podělit o metodu, která nám pomohla nacházet propojení.

 

Síťování považujeme v CEDU za nesmírně důležité. Říká se že do takzvané třetí úrovně nespojitosti můžete nalézt a nakontaktovat naprosto kohokoliv si usmyslíte, třeba prezidenta USA. Můžeme tomu rozumět tak, že napříkad na letním grilování školy pro demokracii rozhlásíte nějakou svoji potřebu. Někdo s kým jste se na akci bavili o tom řekne své ženě. Tu vy už neznáte osobně, ta o tom řekně někomu v práci a tento její kolega zase někomu třeba na fotbale. Tyto lidi už neznáte. A od třetího kontaktu, té třetí úrovně už je šance cokoliv sehnat, nebo kohokoli potkat. Je to trocha suché stastistiky, nicméně poselství je jednoznačné. Řešení je opravdu nadosah a má smysl se s lidmi bavit o svých plánech!

 

CEDU, o.p.s. se již přibližně půl roku účastní podnikatelského klubu ProRegiony. Přizvali nás na svá setkání na základě doporuční našich podporovatelů. Nesmírně a příjemně nás překvapilo jejich vřelé přivítání a velká upřímnost a otevřenost. Je nám ctí se potkávat s podnikateli, kteří věří, že se nemusí bát cokoliv sdílet a že pokud tak učiní, bude to ku prospěchu všech účastníků.

 

Metoda, kterou pro svůj networking používají je poměrně jednoduchá. Je vhodná maximálně pro skupinu 20 osob. Ve třech kolech si postupně všichni objasní s kým mají tu čest, co kdo potřebuje a konečně co my, s kým, či pro koho, chceme udělat. Důležitým pravidlem je, že každý účastník má v každém kole právě jednu minutu na svůj proslov. Není to mnoho, ale učí nás to vyjadřovat se stručně a jasně a ze zkušeností víme, že to je možné zvládnout. V prvním kole má tedy každý minutu buď na to se představit, nebo případně jen říci, co je u něj nového, pokud se kruh schází už opakovaně a účastníci se znají. Ve druhém kole pak každý představí své potřeby, o kterých je přesvědčen, že mohou díky kruhu dojít naplnění.

 

Potřebujete šikovného zaměstnance, ojeté auto, zbavit se nábytku, najít zákazníky či partnery do podnikání? To vše sem patří. Poslední kolo je vyhrazeno reakcím na přednesené poptávky ostatních. Pokud vás zaujala něčí potřeba a vy na ni chcete reagovat, můžete to udělat. Ideálně také hned vyjádřete, zda je vaše nabídka "vlažná" nebo "horká", to znamená s jakou intenzitou se tomu budete věnovat a jak rychle. Závěrem doporučujeme mít zapisovatele a také si dělat vlastní poznámky, aby vám neutekl ani jediný důležitý "link". Účastníků je hodně a potřeb ještě více.

 

My jsme se touto metodou inspirovali a využili ji i na setkání Klubu přátel Školy pro demokracii. Kromě skvělého jídla i vína jsme si tak odnesli nové kontakty a i konkrétní možnosti jak spolupracovat napříč klubem a na čem konkrétně. Na přehledné infografice jsme si také ukázali historii CEDU i k jakým cílům letos míří. Zdobí teď naši kancelář a slouží nám jako mapa, podle které jdeme vpřed.

 

Pokud jste členy Klubu přátel, těšte s již rovnou na vánoční setkání, i když je ještě zatím daleko. A pokud členy nejste a naše aktivity se vám líbí a zajímají vás, neváhejte se do Klubu přátel Školy pro demokracii přihlásit a rozšířit i posílit tak naše řady.

 

Na viděnou příště!

ESF EU MSMT OP

INVESTICE DO ROZVOJE VZDĚLÁNÍ

© 2021 Centrum pro demokratické učení, všechna práva vyhrazena.

ADRESA:
U Železné lávky 6/557
118 00
Praha 1

KONTAKTY

ZŘIZUJÍCÍ ORGANIZACE:
CEDU - Centrum pro demokratické učení, o. p. s.
IČO: 02493799
www.skolaprodemokracii.cz
info@cedu.cz


Vytvořil Next Generation Solution, s.r.o.