OČIMA GENERACÍ V KRNOVĚ

<  Zpět na výpis článků

Očima generací byl název projektového dne žáků 6.-9.tříd před Vánoci.Už 12. prosince se zástupci tříd a členové žákovského parlamentu vydali do Domova seniorů, aby babičkám a dědečkům předali dárky, které pro ně ve třídách vyrobili.

Dětský pěvecký sbor Brumendo zazpíval a zástupci tříd se rozešli na pokoje, aby svým přáním udělali radost i těm, kdo nemohli na vystoupení přijít. Radost byla na obou stranách a dojetí bylo vidět na tvářích dětí i seniorů.

Projektový den začal ve středu 21. prosince tím, že v každé třídě žáci vytáhli z láhve vzkaz od seniorů, shlédli dokument z návštěvy v Domově seniorů, a snažili se pochopit, jak se oslava Vánoc seniorů lišila v minulosti i dnes. V každé třídě měli chlapci a děvčata možnost popovídat si s pamětnicí (některé úžasné babičky měly skoro 90 let) a zjistili, že i senioři jsou vlastně velmi příjemní lidé se smyslem pro humor i přes všechno, co v životě zažili. Byla to oboustranně obohacující setkání. 

Každá třída v závěru projektového dne napsala vzkaz seniorům, který vložila do láhve, a ty byly předány do Domova seniorů.

Zdroj: stránky školy

Více informací k žákovskému parlamentu najdete zde.

ESF EU MSMT OP

INVESTICE DO ROZVOJE VZDĚLÁNÍ

© 2021 Centrum pro demokratické učení, všechna práva vyhrazena.

ADRESA:
U Železné lávky 6/557
118 00
Praha 1

KONTAKTY

ZŘIZUJÍCÍ ORGANIZACE:
CEDU - Centrum pro demokratické učení, o. p. s.
IČO: 02493799
www.skolaprodemokracii.cz
info@cedu.cz


Vytvořil Next Generation Solution, s.r.o.