Aktuality

 • CEDU V ČASECH CORONAVIRU

  17. 3. 2020

  Z důvodu přetrvávajících nařízení vlády ČR k omezení šíření coronaviru rušíme semináře pro koordinátory žákovských parlamentů i další domluvené kurzy. Hledáme pro ně nové termíny. Všichni již přihlášení účastníci budou o nových termínech včas informováni.

  číst více

 • JE TU JARO A SEMINÁŘE PRO KOORDINÁTORY!

  28. 2. 2020

  S novým rokem otevíráme opět naše oblíbené semináře pro koordinátory žákovských parlamentů, které jsou vhodné pro základní i střední školy. Jedná se o tři na sebe navazující semináře, které se dají absolvovat i jednotlivě a budou probíhat v Praze.

  číst více

 • ZNÁME NEJINSPIRATIVNĚJŠÍ PROJEKT ROKU 2019

  21. 11. 2019

  Zástupci 10 žákovských parlamentů z celé ČR se sešli na půdě Senátu, aby porotě a hostům představili své nejúspěšnější projekty. Letošnímu 9. ročníku akce „Co dělají školy pro demokracii?“ předcházelo on-line hlasování veřejnosti, do kterého se zapojilo přes 1300 hlasujících. Letošním vítězem se stal projekt Stop plastovým obalům žáků ze ZŠ TGM Milovice.

  číst více

 • HLASUJTE PRO PROJEKTY, KTERÉ SE VÁM LÍBÍ

  9. 11. 2019

  Hlasování v soutěži "Co dělají školy pro demokracii?" právě odstartovalo. Až do 19. 11. do půlnoci vybírejte a hlasujte pro nejinspirativnější projekt roku 2019. Jeden člověk, jeden hlas! Komu dáte ten svůj? Podívejte se, co děti dokážou, když jim k tomu dáme příležitost.

  číst více

 • 10 PROJEKTŮ MÍŘÍ DO SENÁTU

  25. 9. 2019

  V listopadu letošního roku budou jako již tradičně prezentovat vybrané žákovské parlamenty své úspěšné projekty na půdě Senátu PČR v rámci akce "Co dělají školy po demokracii?" Výběr postupujících projektů byl velmi těžký, protože konkurence byla velká. Z 31 přihlášených škol se do finále probojovalo 10. Děkujeme všem zúčastněným a představujeme vám projekty, které postoupily dál.

  číst více

 • ČTENÍ NA LÉTO

  1. 7. 2019

  Co může být lepším čtením na léto, než seriál o žákovských parlamentech. Dva roky jsme se zástupci z organizace Centrum občanského vzdělávání a z Národního ústavu vzdělávání testovali na 21 základních a středních školách včetně gymnázií, středních odborných škol a učilišť, jak v různých podmínkách fungují žákovské parlamenty. Také jsme jsme zjišťovali, jaké jsou minimální standardy nezbytné metodické podpory, která je školám dostupná a je realizovatelná během jednoho školního roku a za výsledek má zaručeně nastartovaný parlament.

  číst více

 • ŽÁKOVSKÉ PARLAMENTY V KRAJÍCH JEDOU

  4. 6. 2019

  V první polovině letošního roku se uskutečnilo celkem 7 konferencí žákovských parlamentů v různých koutech Česka. Dohromady se jich zúčastnilo 93 základních škol a cca 650 žákyní a žáků. Další konference se chystají na podzim letošního roku.

  číst více

 • ČTVRTÁ CELOREPUBLIKOVÁ KONFERENCE KONZULTAČNÍCH CENTER

  8. 4. 2019

  Letošní setkání Konzultačních center Škola pro demokracii proběhlo začátkem dubna tentokrát na půdě ZŠ Jablonné nad Orlicí a bylo určené všem koordinátorům, koordinátorkám žákovských parlamentů a zástupcům vedení šestnácti škol z celé ČR.

  číst více

 • ZÍSKALI JSME EDUínu 2018

  29. 3. 2019

  Náš projekt Žákovské parlamenty v sociálně vyloučených lokalitách získal 3. místo v Ceně veřejnosti a zároveň 1. místo, tedy cenu EDUína 2018 za inovace ve vzdělávání.

  číst více

 • UCHÁZÍME SE O EDUÍNU 2018

  4. 3. 2019

  Na cenu EDUína 2018 za inovace ve vzdělávání bylo nominováno 87 projektů, odborná porota vybrala 9 finalistů mezi nimi i ten náš. Třem projektům, které získají nejvíce hlasů v on-line hlasování, bude na slavnostním večeru udělena Cena veřejnosti. Podpořit svým hlasem nás můžete do 24. března 2019.

  číst více

Podpořte nás

Bez Vás to nepůjde!
Děkujeme Vám, že:

 • Pečujete s námi o budoucnost demokracie.
 • Podporujete vznik parlamentů ve školách.
 • Pomáháte dětem vyrůstat v odpovědné občany.
 • Přispíváte k utváření zralé české společnosti.
 • Rozvíjíte s námi české školství.
Více informací o tom, jak nás podpořit
ESF EU MSMT OP

INVESTICE DO ROZVOJE VZDĚLÁNÍ

© 2021 Centrum pro demokratické učení, všechna práva vyhrazena.

ADRESA:
U Železné lávky 6/557
118 00
Praha 1

KONTAKTY

ZŘIZUJÍCÍ ORGANIZACE:
CEDU - Centrum pro demokratické učení, o. p. s.
IČO: 02493799
www.skolaprodemokracii.cz
info@cedu.cz


Vytvořil Next Generation Solution, s.r.o.