KLUB PŘÁTEL SLAVÍ STOVKU!

<  Zpět na výpis článků

Do nového roku 2016 vstupujeme právě se 102 členy Klubu přátel Školy pro demokracii! Za tímto úspěchem stojí jak práce členů týmu CEDU, o.p.s., tak snaha všech členů Klubu říci o této nové iniciativě všem. Co jsme už zvládli a co pro vás chystáme? Přečtěte si celý článek.

 

 

 

Klub přátel školy pro demokracii je stále ještě mladý, přesto stihl udělat v naší organizaci slušný průvan. Poté, co se před prázdninami v loňském roce vylíhla myšlenka, že chceme svou činnost představit a nabídnout veřejnosti, nebylo k založení klubu daleko. Připravili jsme rámcový koncept, redesignovali webovky a v září vyšli do světa.

Od září do konce roku jsme stihli přizvat Klub přátel k vyhodnocení nejlepších projektů žákovských parlamentů v Senátu PČR a udělit cenu Klubu přátel. Poté jsme se sešli na první společné akci - Vánočním setkání, kam už přišlo víc než 30 členů klubu. Také jsme uspořádali Vánoční sbírku na podporu naší činnosti - díky vám jsme získali přes 40.000Kč, které nám pomohly překlenout obtížný konec roku.

V letošním roce budeme zvát členy klubu jak na akce odborně zaměřené, kde bude možné zjistit co všechno a jak děláme, tak akce společenské, kde se budeme moci setkávat a společně podpořit budoucnost demokracie v Čechách.

Konkrétně již přunášíme tyto akce a jejich termíny:

 

  • 24. 3.     Trénink koordinátora parlamentu I - Jak začít s parlamentem a co to vlastně parlament je? Trénink dovedností a inspirace mezi kolegy z oboru.
  • 7 - 9. 4. Celorepublikové setkání Konzultačních center - Setkání všech konzultačních center Školy pro demokracii, rozvoj celé sítě a plánování její budoucnosti. Další vzdělávání zapojených  učitelů. Taková jsou témata pro dosud největší setkání učitelů, které jsme kdy pořádali.
  • 14. 4.     Trénink koordinátora parlamentu  II - Volby do žákovského parlamentu, Jak zvýšit prestiž parlamentu a jak posílit samostatnost jeho členů?
  • 5. 5.       Trénink koordinátora parlamentu  III - Jak žáky přivést k tomu, aby pedagogy při zasedání potřebovali co nejméně? Jak v parlamentu rozhodovat tak, abychom vyhověli potřebám všech? Závěrečný seminář cyklu.
  • 29. 6.     Letní párty - Chystáme další setkání podporovatelů Školy pro demokracii a Klubu přátel. Gril, víno a příchod léta si užijeme v našem krásném sídle.

 

To ale není vše, chceme také uspořádat prožitkový tábor pro děti členů a spustit první průzkum mezi členy klubu, abychom zjistili, která témata členy zajímají, jaké mají názory, s čím nám chtějí pomoci a co můžeme nabídnout my. Snažíme se tvořit zralou společnost a chceme ji podporovat bohatou a pestrou výměnou zkušeností i know-how.

Pokud vás Klub zaujala a ještě nejste jeho členy, přihlaste se zde! Členem klubu může být každý, komu je blízká naše vize a souhlasí s tím, že na společné budoucnosti se musíme podílet všichni. Pokud již členy jste, pak se můžeme společně těšit na pestrý rok 2016.

ESF EU MSMT OP

INVESTICE DO ROZVOJE VZDĚLÁNÍ

© 2021 Centrum pro demokratické učení, všechna práva vyhrazena.

ADRESA:
U Železné lávky 6/557
118 00
Praha 1

KONTAKTY

ZŘIZUJÍCÍ ORGANIZACE:
CEDU - Centrum pro demokratické učení, o. p. s.
IČO: 02493799
www.skolaprodemokracii.cz
info@cedu.cz


Vytvořil Next Generation Solution, s.r.o.