FOND SIDUS

<  Zpět na výpis článků

Máte ve škole žáka, který je nějakým způsobem hendikepovaný a rádi byste mu jeho omezení co nejvíce zpříjemnili? Žákovský parlament ZŠ Chrást již dvakrát reagoval na Výzvu Fondu Sidus, který přispívá na kompenzační pomůcky postiženým dětem a podpořil tak svého spolužáka částkou 10.000 Kč.

Na jaře roku 2017 se rozhodli třeťáci sepsat motivační dopis a podpořit svého spolužáka ze třídy, který je od narození upoután na vozíček.  Společně  sepsali o jakou formu podpory žádají, ale i své osobní postoje ke spolužákovi.

Jaká byla radost, když z mnoha žádostí té jejich bylo vyhověno a Tomáškovi organizace přispěla částkou 10 000 Kč na speciální úpravy na novém vozíčku.

Fond Sidus nabízí každoročně možnost doporučit dítě ze své školy či svého okolí, o kterém víte, že potřebuje pomoc. Může se jednat o děti dlouhodobě nemocné či zdravotně postižené, které potřebují přispět na zdravotnické pomůcky, přístroje, na vybavení se speciálními úpravami jako jsou židličky, postýlky, kočárky, tříkolky nebo kola, na rehabilitační pobyty, speciální pobyty s pohybovou terapií a další léčebné a rehabilitační prostředky a postupy, které nejsou podporované státem ani zdravotními pojišťovnami.

Více informací o žákovském parlamentu zde

 

ESF EU MSMT OP

INVESTICE DO ROZVOJE VZDĚLÁNÍ

© 2021 Centrum pro demokratické učení, všechna práva vyhrazena.

ADRESA:
U Železné lávky 6/557
118 00
Praha 1

KONTAKTY

ZŘIZUJÍCÍ ORGANIZACE:
CEDU - Centrum pro demokratické učení, o. p. s.
IČO: 02493799
www.skolaprodemokracii.cz
info@cedu.cz


Vytvořil Next Generation Solution, s.r.o.