DEN S UČITELEM

<  Zpět na výpis článků

„Pracovní doba od osmi do jedné, přestávkové kafíčko, v hodinách pouhá práce s učebnicí, sešitem…“ Že to už dávno není pravda, zjišťují bělohradští parlamenťáci přímo na svou kůži. V rámci projektu Den s učitelem poznávají zákulisí, svět nejen za katedrou.

Jedná se o projekt, který přibližuje žákům práci učitele. Žák s vybraným učitelem tráví společně jeden školní den (od příchodu učitele do školy až po jeho odchod). Žáci mohou být pouze pozorovateli, v případě zájmu také asistenty. Mají tak jedinečnou možnost nahlédnout (nejen) na výuku i z „druhé strany“. O společné dny je zájem u žáků 1. i 2. stupně. Partnerství, cenné zkušenosti, ale i zábava a příjemně strávený čas – to je nejčastěji zmiňováno v závěrečných výstupech, reflexích ze společného dne.

Projekt Den s učitelem kombinujeme s projektem Učíme se, ve kterém se děti učí vzájemně, připravují si hodiny, pomůcky, aktivity apod. 

 

Na můj den s učitelem jsem si vybrala pana učitele Krauseho. Náš den začal tím, že jsme sepisovali tombolu na ples, hodně jsme se u toho pobavili a dozvěděli se o sobě něco nového. Po první hodině jsme si došli připravit věci. Já jsem při napouštění vody do skleničky rozbila skleničku, ale pan učitel mě uklidnil, že se to někdy stane i jemu. …

Petra Baliharová, 6.B

 

… Celý tento den byl pro mě jedna velká zkušenost a klobouk dolů všem učitelům i učitelkám, protože teď už vím, jak je těžké udržet něčí pozornost.

Daniela Knapová, 7.A

 

Více informací o žákovském parlamentu zde

ESF EU MSMT OP

INVESTICE DO ROZVOJE VZDĚLÁNÍ

© 2021 Centrum pro demokratické učení, všechna práva vyhrazena.

ADRESA:
U Železné lávky 6/557
118 00
Praha 1

KONTAKTY

ZŘIZUJÍCÍ ORGANIZACE:
CEDU - Centrum pro demokratické učení, o. p. s.
IČO: 02493799
www.skolaprodemokracii.cz
info@cedu.cz


Vytvořil Next Generation Solution, s.r.o.