ČTVRTÁ CELOREPUBLIKOVÁ KONFERENCE KONZULTAČNÍCH CENTER

<  Zpět na výpis článků

Letošní setkání Konzultačních center Škola pro demokracii proběhlo začátkem dubna tentokrát na půdě ZŠ Jablonné nad Orlicí a bylo určené všem koordinátorům, koordinátorkám žákovských parlamentů a zástupcům vedení šestnácti škol z celé ČR.

Hlavním cílem tohoto setkání bylo jako již tradičně sdílení vzájemných zkušeností a posilování našich vztahů. Kromě informací o naší organizaci jsem se  snažili všem nabídnout jiné než naše klasické semináře. Oživením akce byly různé rozehřívací a poznávací hry, které školy mohou využívat při svých zasedání žákovských parlamentů.

Jedna část účastníků měla možnost projít trénink otevřených otázek a prožitkových aktivit pod vedením naší externí lektorky Kamily Petrovské a lektora Petra Bureše. Druhá část pak společně s Tomášem Hazlbauerem a Terezou Vávrovou pracovala s hodnotami a vizí školy. Část programu byla realizována zástupcem Centra pro občanské vzdělávání Ondřejem Horákem a věnovala se demokratické kultuře ve škole. Paralelně s tím probíhal workshop Lenky Mončekové z JOBu – spolku pro inovace na téma aktivního učení. 

Proč máme Konzultační centra a s co mohou ostatní základní a střední školy od nich očekávat?

Nově vzniklé žákovské parlamenty mohou navštívit KC ve svém kraji a inspirovat se jak projekty, tak například vedením zasedání, mohou sdílet zkušenosti a příklady dobré praxe, ale také využít metodickou podporu zkušených koordinátorů.  

Navíc v průběhu roku pořádají KC regionální konference pro žákovské parlamenty. Těchto akcí s může účastnit jakákoliv základní či střední škola se zájmem o rozvoj občanského vzdělávání. Podívejte se na krátkou reportáž z konference v Blatné

Termíny nejbližších konferencí pro žákovské parlamenty:

  • 21. 5. 2019: Pardubice
  • 22. 5. 2019: Přerov
  • 23. 5. 2019: Chýně
  • 24. 5. 2019: Liberec
  • 28. 5. 2019: Krnov
  • 03. 6. 2019: Jihlava
ESF EU MSMT OP

INVESTICE DO ROZVOJE VZDĚLÁNÍ

© 2021 Centrum pro demokratické učení, všechna práva vyhrazena.

ADRESA:
U Železné lávky 6/557
118 00
Praha 1

KONTAKTY

ZŘIZUJÍCÍ ORGANIZACE:
CEDU - Centrum pro demokratické učení, o. p. s.
IČO: 02493799
www.skolaprodemokracii.cz
info@cedu.cz


Vytvořil Next Generation Solution, s.r.o.