ČTENÍ NA LÉTO

<  Zpět na výpis článků

Co může být lepším čtením na léto, než seriál o žákovských parlamentech. Dva roky jsme se zástupci z organizace Centrum občanského vzdělávání a z Národního ústavu vzdělávání testovali na 21 základních a středních školách včetně gymnázií, středních odborných škol a učilišť, jak v různých podmínkách fungují žákovské parlamenty. Také jsme jsme zjišťovali, jaké jsou minimální standardy nezbytné metodické podpory, která je školám dostupná a je realizovatelná během jednoho školního roku a za výsledek má zaručeně nastartovaný parlament.

Jaká jsou hlavní zjištění ze škol?

Zásadní pro nás byla hlavně dvě zjištění:

-          klíčová je podpora parlamentu i občanského vzdělávání vedením školy

-          vyvinutá metodická podpora pro parlamenty je stejně funkční pro základní školy jako pro ostatní typy škol. 

A proč ještě byste si měli článek přečíst? Protože jsme vše opírali o paralelně probíhající výzkum a nejedná se tak jen o naše dojmy či zkušenosti a taky proto, že jsme přišli na spoustu věcí, které jsme doteď nevěděli. Třeba že metodika pro žákovské parlamenty je stejně účinná na základních jako na středních školách. 

Přejeme Vám pohodové, odpočinkové a zážitky nabité léto, a pokud si vzpomenete na parlament někde pod slunečníkem a s drinkem v ruce, nezapomeňte si k tomu vzít nejnovější zjištění a obohatit tak svou expertízu v oblasti žákovských parlamentů. Seriál najdete v digifoliu na metodickém portálu rvp.cz pod názvem Pokusné ověřování občanského vzdělávání, konkrétně ZDE.  

 

 

ESF EU MSMT OP

INVESTICE DO ROZVOJE VZDĚLÁNÍ

© 2021 Centrum pro demokratické učení, všechna práva vyhrazena.

ADRESA:
U Železné lávky 6/557
118 00
Praha 1

KONTAKTY

ZŘIZUJÍCÍ ORGANIZACE:
CEDU - Centrum pro demokratické učení, o. p. s.
IČO: 02493799
www.skolaprodemokracii.cz
info@cedu.cz


Vytvořil Next Generation Solution, s.r.o.